Menu
Confetti lojistiğin devlerinden hizmet alıyor

Confetti, ürettiği duvardan duvara proje halılarıyla 40’ı aşkın ülkeye ihracat yapıyor. Yılda yaklaşık 150 tır ve 500 adet 40’lık HC konteyner sevkiyatı gerçekleştirdiklerini belirten Confetti Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Çelebi,  “Maliyetimizi düşürmek için komple yükleme yapıyor ve ağırlıklı olarak denizyolunu kullanıyoruz. MSC, Maersk, Mars Logistics, İnter Kombi, Kühne+Nagel ve Balnak gibi şirketlerle çalışıyoruz” diyor.

1994 yılında banyo halısıyla üretime başlayan, 2007’de ürün yelpazesine yolluk ve parça halıyı ekleyen Confetti, 2013 yılından bu yana ürettiği duvardan duvara proje halılarıyla da dünyaya açılıyor. 40’ı aşkın ülkeye ulaşan Confetti halıları her geçen gün ihracat ağını genişletmeye devam ediyor. Düzce’de bulunan fabrikalarında kaymaz tabanlı, yıkanabilir, renkleri solmayan, alerji yapmayan benzersiz renk ve tasarımlara sahip halı üretimi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Confetti Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Çelebi şunları aktarıyor: “Üretimlerimizi özellikle banyo halısı, çocuk halısı ve duvardan duvara proje halılarıyla zenginleştiriyoruz. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış olmak üzere yılda 4 koleksiyonla müşterilerimize ürün çeşitliliği sunuyoruz. Kalite odaklı üretimimiz, hızlı servis ağımız ve başarılı stratejilerimiz sayesinde sürekli gelişim ve büyüme gösteriyoruz.  Türkiye’nin 250 farklı noktasına ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, İngiltere, ABD ve Almanya gibi ülkelerin yanı sıra 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Önde gelen ihracat pazarlarımızı Avrupa ülkeleri, İngiltere ve Ortadoğu oluşturuyor.” 2014’ün gelişim ve büyüme gösterdiği bir yıl olduğunu vurgulayan Çelebi, 2015’te de bunu sürdüreceklerini, ihracatta ise Afrika ve Uzakdoğu bölgelerine ağırlık vereceklerini söylüyor.

KARA VE DENİZYOLUNU TERCİH EDİYOR

Confetti olarak yılda yaklaşık 150 tır ve 500 adet 40’lık HC konteyner sevkiyatı gerçekleştirdiklerini belirten Sinan Çelebi, “ Nakliye maliyetlerimizi düşürmek için komple yükleme yapıyor ve ağırlıklı olarak denizyolunu kullanıyoruz. Yurtdışı sevkiyatlarımızda lojistik şirketlerinden faydalanıyoruz. Bu alanda MSC, Maersk, Mars Logistics, inter Kombi, Künhe+Nagel ve Balnak gibi şirketlerle çalışıyoruz” diyor. Lojistik süreçlerde yaşadıkları sorunlara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Çelebi, şunları aktarıyor: “Türk lojistik sektörünün hizmet kalitesinin çok daha iyi olabileceğini düşünüyoruz. Çok sayıda lojistik şirketinin olması kaliteyi arttırmak yerine azaltıyor. Özellikle kendi öz malvarlığı olmayan firmalar sektördeki kaliteyi düşürüyor. Lojistiği bilen çalışan kadrosunda ise eksiklikler oluğu görüşündeyiz. Çalışanlar çok fazla sirkülasyon halinde. Bu alanda yaşanan sorunların aşılmasını bekliyoruz”. 

Uta Lojistik Dergi Fotoğrafımız;

 

Confetti lojistiğin devlerinden hizmet alıyor
Halı, Banyo Halısı, Salon Halısı, Çocuk Halısı, Otel Halısı ve daha bir çok çeşiti ile hizmet vermektedir. Confetti Halı 1994'de kurmuş olduğu fabrika ile halı üretimine başlamıştır. Halı üretim faaliyetlerinden almış olduğu olumlu geri bildirimler sonucu halı haricinde banyo perdesini de ürün grubuna dahil etmiştir. Confetti Halı dünya çapında tercih edilir duruma gelmiştir. 2005 yılında İstanbul İkitelli’deki tesislerinin bir bölümünde Banyo Halı 'sı, bir bölümünde Dekoratif Halı üretip, her geçen gün kapasitesini arttırdı.